K900 ؛ خودروی لوکس کیاموتورز

K900 جدید از طراحی بالغ‌تر و زیباتری برخوردار شده که شخصیتی سنگین و موقر به آن بخشیده است. در تیزر انتشار یافته از داخل این سدان فول سایز نیز می‌توان نمایی کلی از کابین آن ‌را مشاهده کرد که مدرن‌تر از قبل به نظر می‌رسد. کیا از سال ۲۰۱۵ خودروی K900 خود را روانه ی بازار کرده است و نسل دوم این خودرو را با طراحی جدید در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ به نمایش گذاشت. همانند نسخه اصلی، K900 مدل ۲۰۱۹ نیز در رده ی خودروهای لوکس قرار گرفته و وعده داده است تا تجارب و ویژگی هایی که در سایر برندهای خودروسازی معتبر دیده می شوند را با قیمتی پایین تر و کیفیتی مطلوب به مشتریانش عرضه کند.

ظاهر K900 حاصل تلاش مشترک استودیوهای طراحی کیاموتورز کره و کیاموتورز آمریکاست. مدل ۲۰۱۹ این محصول نسبت به مدل قبلی کشیده تر شده و ویژگی های منحصر به فردی مانند جلو پنجره پوزه ی ببر با ۱۷۶ خانه مشبک به شکل جواهر که افکتی مثل امواج آب ایجاد می کنند، به آن اضافه شده است.

کیا؛ موتورهای V6 و V8 را با حجم ۳.۳ لیتر ، ۳۶۵ اسب بخار و توربوشارژ دوگانه برای K900 در نظر گرفته است که با یک گیربکس ۸ سرعته AWD همراه شده است. مدل قبلی K900 با تنظیمات ۲WD ارائه شده بود.

کیاموتورز همچنین اظهار داشته که سیستم های تعلیق جلو و عقب مجددا طراحی شده اند تا امکان چرخش سریع تر و هندلینگ اسپرت تری را به خودرو اضافه کنند. یک سیستم تعلیق الکترونیکی کنترل شده نیز وجود دارد که به طور مداوم به شرایط جاده ای واکنش نشان می دهد.

K900 با لیست جامعی از سیستم های پیشرفته ی ایمنی مانند: سیستم هشدار برخورد از جلو، ترمز اتوماتیک اضطراری، سیستم حفظ خودرو بین خطوط ، سیستم تشخیص عابر پیاده، سیستم کنترل کروز تطبیقی، سیستم هشدار توجه راننده، هشدار ترافیک پشتی، سیستم هشدار نقطه ی کور و … همراه شده است.

سیستم دیگری نیز با عنوان سیستم خروج امن در خودرو تعبیه شده است که خطرات بالقوه را هنگام باز کردن درب تشخیص می دهد. برای مثال اگر سیستم حس کند دوچرخه یا موتور سیکلتی از عقب به خودرو نزدیک می شود، حتی اگر درب قفل نباشد، به هیچ عنوان گشوده نخواهد شد.

در بخش داخلی کیا واقعاً سنگ تمام گذاشته است. داخل کابین را با استفاده از روکش های آلومینیم و امکان انتخاب بین چهار طرح متفاوت از نماهای چوبی تغییر داده است. صندلی های جلو نیز به سیستم گرمایش و تهویه مطبوع مجهز شده اند. صندلی راننده به ۲۰ روش و صندلی سرنشین جلو به ۱۶ روش قابل تنظیم هستند. سرنشینان ردیف عقب هم می توانند به ۱۴ روش صندلی ها را تنظیم کنند، همچنین می توانند آنها را به عقب برگردانند و نیز آپشن هایی مانند سیستم گرمایش و تهویه مطبوع را کنترل کنند.

 از جمله ویژگی‌های جدید افزوده شده به خودرو می‌توان به صفحه لمسی ۱۲.۳ اینچی، پشت آمپر ۷ اینچی TFT، ارتباطات اپل کارپلی و اندروید اتو، شارژ بی‌سیم، هدآپ دیسپلی ۹.۷ اینچی اشاره کرد. یک ساعت آنالوگ Maurice Lacroix در بخش میانی داشبرد جای گرفته که کلاس و زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

برای علاقه مندان به موسیقی، K900 از ۱۷ بلندگوی ۷۰۰ واتی از برند Harman Kardon/Lexicon استفاده کرده است که قدرتمندترین سیستمی ست که کیا تا بحال در خودروهای خود به کار برده است.

۶۰+