کانسپت ۴۵ هیوندای رونمایی شد!

در غرفه هیوندای یک محصول عجیب دیده می‌شود. خودرویی که از نظر طراحی با تمام محصولات تاریخ شرکت متفاوت است. این خودرو کانسپت ۴۵ نام دارد.

آینده از آن خودروهای برقی است و هیوندای هم این را به خوبی درک کرده است. کانسپت جدید کره‌ای‌ها درست بر اساس همین طرز تفکر روی کار آمده است. نام‌گذاری این خودرو چندان هم بی دلیل نبوده است. خودروی جدید آن‌ها به یاد کانسپت خبرساز دیگری به اسم Pony Coupe نام‌گذاری شده که در ۴۵ سال پیش خبرهایی از آینده امروزی را می‌داد. به طرز ملموسی می‌توان ارتباط معناداری بین این دو خودرو احساس کرد. در واقع کانسپت ۴۵ ادای احترام هیوندای به خودش بوده است.

بی‌تردید برگ برنده طراحی این خودرو چراغ‌های خاص مکعبی با زوایای تند و البته رینگ‌های پیچیده و خیره‌کننده‌اش است. گفته می‌شود یک وجه تسمیه دیگری نیز در این خودرو وجود دارد و آن هم وجود ۴۵ زاویه مختلف در هر افق دید روی بدنه این خودرو است. ایده‌ای که قصد دارد نشان دهد که این خودرو از نظر سازه‌ای با الماس شباهت‌هایی دارد.

طبیعی است که در صورت تولید نهایی خودرویی بر پایه این کانسپت، می‌توان پیش‌بینی کرد که دنیای خودروهای برقی خیلی زود وارد عصر جدید خود خواهد شد. با این حال تمام هنر هیوندای طراحی پیچیده ۴۵ نیز نبوده است. برای این خودرو سیستم دوربین‌های هوشمند سایز کوچک به جای آینه‌ها در نظر گرفته شده که حتی در شرایط بد اقلیمی مثل گرد و خاک نیز قابلیت رصد اطراف را دارد.

منبع: سایت باما

۳+